HBF6

HAKKIMIZDA

2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

ADRES

HABİF MİMARLIK İNŞAAT TİCARET A. Ş.
İSTANBUL CADDESİ KARTAL SOKAK BAŞARAN PLAZA KAT.2 DAİRE.2
34077 GÖKTÜRK BELDESİ KEMERBURGAZ / İSTANBUL TÜRKİYE

TELEFON

+90 212 322 20 36

FAX

+90 212 322 20 38

E-MAIL

info@habifmimarlik.com

NEZİH NİŞANTAŞI

2011 420m2 İSTANBUL, NİŞANTAŞI 36 FOTOĞRAF
Nezih Kitabevi Kırtasiye Nişantaşı

Nezih Kitabevi Kırtasiye firmasının büyüme ve yeniden yapılanma çalışmaları içerisindeki, ilk yüksek metrekareli mağaza olan Nişantaşı mağazası, giriş, üst ve bodrum katlar olmak üzere 3 kattan oluşmaktadır. Nezih firmasının tüm kategorileriyle yer aldığı mağazada, giriş katında dergi, multimedya, kırtasiye, oyuncak ve çocuk kitabı; bodrum katta ders kitabı ve üst katta kültür kitabı ve sanat malzemeleri bölümleri yer almaktadır. Mağazanın, volumetrik oyunlarla şekillenen, aydınlatma ve ürün sergileme fonksiyonlarını da üzerinde barındıran kasa bankosu, giriş kattadır.

Genel tasarım anlayışı olarak, malzemelerin ham/işlenmemiş hallerinin kullanımı ve bunların nezihin güçlü kurumsal renkleri olan sarı ve gri ile harmanlanması ilke edinilmiştir. Dekorasyonda sıkça karşımıza çıkan farklı ebatlardaki çelik profiller, merdiven boşluğu boyunca düşeyde kullanılarak korkulukları, kitap katında ise yatayda kullanılarak kitap sergileme ve bölücü elemanları oluşturmuştur. Mağaza rafları, düşey paneller, ve merdivenler de boyasız masif ahşap kullanılmış, bu şekilde genel dekorasyonda malzemenin doğal haliyle kullanım fikri güçlenmiştir.

Zeminlerde yüksek kalite linoleum malzeme kesintisiz olarak kullanılarak, mağaza içindeki net alan algısı arttırılmış, homojen etki sağlanmıştır. Çocuk kitapları zemininde aynı malzemenin 3 farklı rengi karolaj şeklinde uygulanarak çocukların algısına hitap eden eğlenceli bir atmosfer yaratılmıştır.

nezihn-30 nezihn-34 nezihn-33 nezihn-28 nezihn-051 nezihn-32 nezihn-31 nezihn-15 nezihn-29 nezihn-041 nezihn-031 nezihn-351 nezihn-091 nezihn-10 nezihn-081 nezihn-011 nezihn-0011 nezihn-021

12.2011