HBF6

HAKKIMIZDA

2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

ADRES

HABİF MİMARLIK İNŞAAT TİCARET A. Ş.
İSTANBUL CADDESİ KARTAL SOKAK BAŞARAN PLAZA KAT.2 DAİRE.2
34077 GÖKTÜRK BELDESİ KEMERBURGAZ / İSTANBUL TÜRKİYE

TELEFON

+90 212 322 20 36

FAX

+90 212 322 20 38

E-MAIL

info@habifmimarlik.com

KEMERBURGAZ EVİ

2007 300m2 İSTANBUL, KEMERBURGAZ 26 FOTOĞRAF
Kemerbugaz Evi

Kemerburgaz’da 2 kişilik bir aile için tasarlanan ev projesi. Müşterinin olabildiğince rahat, esnek, açık mekanlar beklentisinde olması ve klasik konut projesinin ortaya koyduğundan daha farklı bir yaşam tarızına sahip olmaları projedeki en önemli çıkış noktası oldu. 3 kattan oluşan bu evde, farklı katlar arasındaki ilişkiden, aynı kattaki mekanlar arasındaki ilişkilere kadar her birleştirici yada  ayrici yapı elemanı birini içinden geçerek bir öncekine ya da sonrakine referans verecek şekilde tasarlandı. Mümkğn olduğunca açık ve ferah mekanlar elde edilemeye çalışıldı nokta en fazla bir arada kullanılan mekanlar, mutfak-salon ve yatak odası-banyo, bu iki kişilik evin çekirdek mekanları oldu.

Ev yaşamındaki en önemli bir arada kullanıma sahip mekanlar, birbiriyle yakın ilişkide olmaktan öte neredeyse içi içe tasarlandı. Evin öncelikle iki kişi için düşünülüyor olması, bu açıklığın, bir aradalığın sağlanmasında oldukça etkili bir öğeydi. Malzeme seçiminde olabilidğince doğal malzemeler öne çıktı. Ahşap ve doğal taş kullanılan esas malzemelerdi. Onlar da mümkün olduğunca kendi renginde, doğal haliyle kullanıldı. Ahşap malzeme olarak kullanılan ceviz, hareli, budaklı kendi renginde mat cilalı olarak seçildi. Kullanılan taşlar da aynı şekilde kendi renginde ve dokusunda seçilerek kullanıldı.

kemer-ev-17 kemer-ev-165 kemer-ev-125 kemer-ev-115 kemer-ev-104 kemer-ev-094 kemer-ev-155 kemer-ev-145 kemer-ev-084 kemer-ev-074 kemer-ev-064 kemer-ev-044 kemer-ev-034

01.2007