HBF6

HAKKIMIZDA

2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

ADRES

HABİF MİMARLIK İNŞAAT TİCARET A. Ş.
İSTANBUL CADDESİ KARTAL SOKAK BAŞARAN PLAZA KAT.2 DAİRE.2
34077 GÖKTÜRK BELDESİ KEMERBURGAZ / İSTANBUL TÜRKİYE

TELEFON

+90 212 322 20 36

FAX

+90 212 322 20 38

E-MAIL

info@habifmimarlik.com

VENGE PLUS CITY’S

2007 160m2 İSTANBUL, NİŞANTAŞI 13 FOTOĞRAF
Venge Plus Restaurant City's AVM Şubesi

City’s Vengeplus, ikinci Vengeplus projesi olaraki, Nişantaşı City’s alışveriş merkezi içerisinde, ancak bu defa alışveriş merkezinin food courtta değil fine dining katında yeralan restaurant projesi. Projeye, öncelikle Capacity AVM Vengeplus için hazırladığımız temel konsept projenin 160 metrekarelik taban alanına uyarlanmasıyla başladık. Dağınık ve farklı boyutlardaki masalarla ve duvarlarla yaslanan sedir, loca ve kompartmanlardan oluştu. Mekanın dikdörtgen bir geometride olup bu dikdörtgene kısa kenarından girilip, sonunun cam oluşu gün ışığı alma anlamında bizi zorlayan etkenlerden biri olmuştu.

Mutfağı mekanın sonuna yerleştirip cam olmayan bölüme bulaşıkhane, depo gibi kapalı olması daha doğru olan bölümleri, diğer alanlara ise pişirme eylemlerinin olacağı açık mutfağı yerleştirerek, gün ışığının mekana katılmasını sağladık. Restoranın fine dining katında yer alması ve terasının olmayışı yer kaplaması olarak parkeyi seçmemize olanak verdi. Duvar ve tavanlarda kullandığımız ahşap kaplamalar, Görsel olarak geçirgen ahşap seperasyonlarla, duvarlarda ve barda kullandığımız doğal taş ve yine kompartmanlar arasındaki görsellerle desteklendi.

venge-citis-093 venge-citis-042 venge-citis-032 venge-citis-083 venge-citis-022 venge-citis-012

01.2007