HBF6

HAKKIMIZDA

2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

ADRES

HABİF MİMARLIK İNŞAAT TİCARET A. Ş.
İSTANBUL CADDESİ KARTAL SOKAK BAŞARAN PLAZA KAT.2 DAİRE.2
34077 GÖKTÜRK BELDESİ KEMERBURGAZ / İSTANBUL TÜRKİYE

TELEFON

+90 212 322 20 36

FAX

+90 212 322 20 38

E-MAIL

info@habifmimarlik.com

VENGE PLUS CAPACITY

2007 330m2 İSTANBUL, BAKIRKÖY 20 FOTOĞRAF
Venge Plus Restaurant Capacity AVM Şubesi

Bakırköy Capacity alışveriş merkezi yemek katında yer alacak Vengeplus restoranı için 300 m2 yayılan iç mekan ve 440 m2 teras ile, 180 kişinin oturabileceği bi şekilde yerleşim planı hazırlandı. 50 metrekare mutfak, yarı açık yarı kapalı olarak planlandı ve kapalı olan 30 metrekarelik kısmı da içeren asma katla ikiye katlandı. Üst katta, soğuk odalar ve soyunma odaları yer alırken alt kat bulaşık ve pişirme işlemlerine verildi.

Restoranın tamamında ahşap seperasyonlar, aralarında taş kaplamalar ve 13 metre uzunluğunda doğal taş bar ile zeminde yine doğal taş kullanıldı. Yerleşim planı farklı ölçülerde, dağınık orta masalar, büyük bir sosyal masa, sedirler, kompartmanlarda çeşitlendirilerek, farklı gruplara esnek oturma imkanı sağlamak üzere oluşturuldu. Duvarlarda dalgalı ahşaplar zaman zaman dışarılara çıkmalarla üzerine obje konulan raflara dönüştürüldü.

Tavanlar kenarlara doğru mekanı sınırlandırıcak şekilde alçaltılarak ahşap kaplanırken, mekanın orta bölümleri yüksek bırakılarak ferah bir atmosfer yaratıldı. Ahşap seperasyon ve kaplamalar, duvarlar üzerine eskizler şeklinde imajlarla desteklenerek, hem ortamın kendi içinde hem de AVM yemek katında bulunuyor olması sebebiyle ortam ile dengelenmesi sağlandı.

venge-capacity-103 venge-capacity-093 venge-capacity-033 venge-capacity-083 venge-capacity-073 venge-capacity-063 venge-capacity-053 venge-capacity-043 venge-capacity-023 venge-capacity-013

02.2007