HBF6

HAKKIMIZDA

2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

ADRES

HABİF MİMARLIK İNŞAAT TİCARET A. Ş.
İSTANBUL CADDESİ KARTAL SOKAK BAŞARAN PLAZA KAT.2 DAİRE.2
34077 GÖKTÜRK BELDESİ KEMERBURGAZ / İSTANBUL TÜRKİYE

TELEFON

+90 212 322 20 36

FAX

+90 212 322 20 38

E-MAIL

info@habifmimarlik.com

VEKO OFİS

2007 130m2 İSTANBUL, MASLAK 14 FOTOĞRAF
Veko / Giz-Plaza

Maslak’da bulunan en yeni yapılardan biri olan Veko Giz Plaza’nın 21. katında yer alan ofis projesinin tasarımındaki ilk yaklaşım mekanı mümkün olduğu kadar ferah tutup, tüm ofis alanını açık ofis konseptiyle bütünleştirmektir. Binanın kendi özgün tavanını kaset tavan olmasından yola çıkarak tavana dokunulmayarak ofisin modern ve dinamik bir görünüme sahip olması sağlandı. Zeminde yükseltilmiş döşeme kullanılarak tüm mekanik ve elektrik kanalları saklandı; mekanın yüksekliği ve hacmi sonuna kadar kullanılmış oldu.

Dekorasyonda ise sade ve şık bir çizgi izlenmiştir. Girişteki toplantı odasının ön ve arka duvarını doğal taş kaplayarak diğer duvarda ise ahşap kaplama kullanılarak sağlandı. Zeminde kullanım açısında döşemeye uygun olarak ithal karo halı kullanıldı. Ofis içinde genel atmosferi yalın ve modern kılan en önemli unsur ise seçilen mobilyadır. Gerek renk gerek malzeme ve de doku olarak yine minimal görünüme sahip olan çalışma masaları lake dolaplarla tamamlanmıştır. Genç ve çağın çizgisini yansıtan ofis çalışma hayatını keyifli bir hale getirmek için tasarlanmıştır.

veko-142 veko-042 veko-012 veko-022 veko-112 veko-122 veko-102

04.2007