HBF6

HAKKIMIZDA

2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

ADRES

HABİF MİMARLIK İNŞAAT TİCARET A. Ş.
İSTANBUL CADDESİ KARTAL SOKAK BAŞARAN PLAZA KAT.2 DAİRE.2
34077 GÖKTÜRK BELDESİ KEMERBURGAZ / İSTANBUL TÜRKİYE

TELEFON

+90 212 322 20 36

FAX

+90 212 322 20 38

E-MAIL

info@habifmimarlik.com

EGE KİMYA

2013 1500m2 Kağıthane,İstanbul 7 FOTOĞRAF
Ege Kimya Genel Merkezi

Mimar olarak malzemenin ve çizgilerin sınırlarını zorlamak her zaman heyecan verici bir deneyim. Form çeşitliliği de her fonksiyonun gerektirdikleriyle beraber şekillenmiş oluyor. Corian üreticisi olan Ege Kimya firması için yaptığımız bu projede bizi en çok heyecanlandıran malzemenin form sınırlarını zorlamamıza izin vermesi oldu. Duvar kaplaması, mobilya, banko, bölücü, çerçeve, aydınlatma elemanı, akvaryum olarak kullandık ve gerçekten her form ve fonksiyonda farklı bir deneyim yaşadık. Dört kişinin çalışabileceği “igloo” olarak adlandırdığımız bölücü sisteminde aydınlatmadan masaya kadar her sabit mobilyayı tek malzemeden tasarladık. Böylece malzemenin gücü ile tasarımın gücünü birleştirerek hem keyifli bir çalışma ortamı hem de estetik ve akıcı bir ofis anlayışı yarattığımızı düşünüyoruz. Aynı zamanda kontrast öğeler de olması gerektiğini düşündüğümüzden köşeli ve dairesel formları bir arada kullanmaktan kaçınmadık. Genellikle ofis projeleri yaptığımız için “kurumsal kimlik” olgusu projelerimizde önemli bir yer tutuyor. Bu projemizde de corian malzemesinin kullanımı, dinamik ve yenilikçi formlar, sade ve yumuşak renkler firmanın kimliğini yansıtan öğelerdi.

egk05_6396b_rvz egk24_6340b_rvz egk18_6327b_rvz

01.2013