HBF6

HAKKIMIZDA

2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

ADRES

HABİF MİMARLIK İNŞAAT TİCARET A. Ş.
İSTANBUL CADDESİ KARTAL SOKAK BAŞARAN PLAZA KAT.2 DAİRE.2
34077 GÖKTÜRK BELDESİ KEMERBURGAZ / İSTANBUL TÜRKİYE

TELEFON

+90 212 322 20 36

FAX

+90 212 322 20 38

E-MAIL

info@habifmimarlik.com

ÇAPALI APARTMANI

2012 1500m2 Moda, İstanbul 13 FOTOĞRAF

Moda’nın en işlek caddelerinden birinde ve ön sırada yer alan, yıkılıp yeniden inşa edilecek bir apartmanın yenileme projesidir. Moda, Kalamış, Caddebostan ve Suadiye hattında bu tipte oldukça sayıda yenileme projeleri bulunmakta. Ancak bu projeler genelde hep sayıları üç-beşi geçmeyen mimar/müteahhitler tarafından yapılırken, bunun sonucunda kendilerini genelde tekrar eden aynı tip projeler ortaya çıkıyor. Bizler bu projede, klasik mimariden devşirilen belli başlı süsler, karmaşık ve anlamsız çıkmalarla boğulmuş genel apartman dokusunun aksine, saf ve modern bir karşı-duruş sergilemeyi hedefledik. Aynı zamanda dinamik çizgilerle böylesi bir yaklaşımın ortaya çıkarabileceği durağanlığı kırmayı amaçladık.

Kullanıcıların nefes alabilmesi için alıştığımız şekilde küçük balkonlara sıkıştırılması yerine, salon cephelerini tamamen açılabilir olarak tasarladık. Salonlar istenildiğinde balkon ile bütünleşirken; güneş hareketli ahşap paneller sayesinde kontrollü olarak yaşantıya dahil edilmiş oldu. Bu yaklaşım cephelerde her dairenin yılın farklı zamanlarında farklılaşan ihtiyaçları ile değişen, daireler arasında fark gösteren, hareketli ve yaşayan bir kurgunun kendiliğinden oluşmasını sağladı.

Zemin katta bir marketin yer alacağı göz önünde bulundurularak, artık klişeleşmiş apartman projelerinde gördüğümüz “çıkmanın önüne asılan tabela ve onun bağlandığı saçak binanın ana kütlesinden koparılarak konut ve ticari işlevleri birinden koparan ayrı bir mimari elaman olarak projede kendine yer buldu.

Plan Plan-1 Plan-4 Zemin-2 Zemin-3 CAPALI-01

2012