HBF6

HAKKIMIZDA

2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

ADRES

HABİF MİMARLIK İNŞAAT TİCARET A. Ş.
İSTANBUL CADDESİ KARTAL SOKAK BAŞARAN PLAZA KAT.2 DAİRE.2
34077 GÖKTÜRK BELDESİ KEMERBURGAZ / İSTANBUL TÜRKİYE

TELEFON

+90 212 322 20 36

FAX

+90 212 322 20 38

E-MAIL

info@habifmimarlik.com

SCULPTURE LEVENT

2008 500m2 İSTANBUL, LEVENT 24 FOTOĞRAF
Sculpture Therapy Center Levent Şubesi

Sculpture Therapy center Levent’te müstakil bir villayı, terapi ve güzellik merkezine dönüştürme projesidir.  Öncekikle merkez içerisinde yeralması gereken fonksiyonlar tanımlanarak, bu fonksiyonların 4 katlı bir yapısı olan binaya yerleşimi yapıldı. Proje zemin kattai doktorların ve idari kadrounun bulunduğu kat. Birinci kat ve ikinci katın kliniğe yönelik fonksiyonları içeren  ve bahçe katı havuza açılan, spa ve plates katı olarak çözüldü. Bu fonksiyonların binada temel yerleşim ile dekorasyonda, üst katlarda daha net, açık renkli malzemeler kullanılarak yaratılması gereken klinik ortamının sterilliği mekana yansıtıldı.

Spa katında ise masif ahşap ve doğal taş kullanılarak masaj ve terapi ortamının bütün kata hakim olması sağlandı terapi ve bakım odalarının çoğunda kendine ait duş alanlarının oluşturulması mekanın sterilliği ve müşterilerin hijyeni açısından planlama çok büyük öncelik teşkil etti.Binanın çekirdeği olan bütün fonksiyonları ve katları bileştiren merdivende açık renkli doğal taş ve beyaz organik formlu korkuluk katlarda ilerledikçe karşılaştığımız dekoratif objeler ve çıkılan en son noktada bizi karşılayan bir devasa ayna ile mekana feminem bir dokunuş katılmış oldu.

slevent-141 slevent-011 slevent-131 slevent-121 slevent-111 slevent-101 slevent-081 slevent-241 slevent-061 slevent-071 slevent-041 slevent-021

05.2008