HBF6

HAKKIMIZDA

2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

ADRES

HABİF MİMARLIK İNŞAAT TİCARET A. Ş.
İSTANBUL CADDESİ KARTAL SOKAK BAŞARAN PLAZA KAT.2 DAİRE.2
34077 GÖKTÜRK BELDESİ KEMERBURGAZ / İSTANBUL TÜRKİYE

TELEFON

+90 212 322 20 36

FAX

+90 212 322 20 38

E-MAIL

info@habifmimarlik.com

VARYAP OFİS

2011 7000m2 İSTANBUL, ATAŞEHİR 8 FOTOĞRAF
Varyap Varlıbaş Holding Genel Merkezi

İç mimari projelendirmesi Habif mimarlık tarafından yapılan, uygulaması Varyap tarafından üstlenilen holding yönetim binası, 2 otopark katı, 6 normal kat ve çatı katı olmak üzere toplam 9 katlı bir ofis projesidir. Binanın giriş katı, resepsiyon ve lobi alanları, Varyap sanat galerisi, toplantı ve seminer odaları, kütüphaneden oluşmaktadır. Farklı birçok departmanı barındıran, 1, 2. ve 3. Katlar, açık ofis sistemine göre tasarlanmıştır. Yönetim kurulu üyeleri ve şirket CEO odaları 4 ve 5. Katlarda, kendilerine özel resepsiyon ve toplantı odalarıyla birlikte düşünülerek planlanmıştır.

En üst kat olan çatı katı ise şirket sahiplerinin kendi özel hobi ve dinlenme alanı olarak projelendirilmiştir. Şirket kimliğine paralel şekilde, gösterişli ama bir o kadar da net bir tasarım anlayışının benimsendiği holding binasında, çelik, bakır, alüminyum, mermer gibi sert ve kimliği güçlü malzemeler, ahşap, halı, cam gibi daha yumuşak ve şeffaf elemanlarla birlikte kullanılarak, şirketin güvenilir ve güçlü yapısına göndermeler yapılmıştır.

Özellikle Varyap’ın köklü, geleneksel yapısından esinlenerek ortaya çıkan ve Varyap sanat galerisi koridorunu şekillendiren bakır kaplı soyut ağaç ve girişteki 14m uzunluğundaki dinamik tasarımlı siyah resepsiyon bankosu gibi elemanlar, projenin en dikkat çekici unsurlarıdır. Şirket cafe/yemekhanesinde ise, mevcuttaki çelik strüktürlü yemekhane binasının genel karakteri, endüstriyel tarzda bir dekorasyon ile daha da ön plana çıkartılırken, kullanılan renkli ahşap paneller, doğal bitkiler ve hareketli mobilya seçimleriyle, ofis çalışanlarının sürekli vakit geçirmek isteyecekleri,eğlenceli bir cafe/yemekhane mekanı tasarlanmıştır.

varyap-062 varyap-052 varyap-024 varyap-033

09.2011