HBF6

HAKKIMIZDA

2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

ADRES

HABİF MİMARLIK İNŞAAT TİCARET A. Ş.
İSTANBUL CADDESİ KARTAL SOKAK BAŞARAN PLAZA KAT.2 DAİRE.2
34077 GÖKTÜRK BELDESİ KEMERBURGAZ / İSTANBUL TÜRKİYE

TELEFON

+90 212 322 20 36

FAX

+90 212 322 20 38

E-MAIL

info@habifmimarlik.com

PRONET FLAT OFİS

2009 4350m2 İSTANBUL, EYÜP 12 FOTOĞRAF
Pronet Genel Müdürlük Ofisi

Flatofis içerisinde bulunan ofis mekanı, hem yatayda hemde düşeyde istenilen mimari oyunlari farklı kotlar ve daha önceki ofis binasının izin vermediği, bütün departmanların bir arada ve ilişki içerisinde bulunduğu açık ofis prensibinin uygulanmasına olanak tanımıştır. Tavanlar, hem aydınlatma hem havalandırma, ısıtma ve soğutma sistemleri ile birlikte açıkta bırakılarak, endüstriyel mekan olgusunun oluşturulmasını desteklemiştir. Ofis genelinde 5 buçuk metre kat yüksekliği olması, açık ofislerde çalışanların konforu açısından bir artı olmuş, bu yükseklik onca çalışanın birarada olmasından kaynaklanabilecek akustik problemi önlemek için, zeminde hah tavanlarda da akustik paneller kullanılmıştır.

Ofisin 7 metre kat yüksekliği olan bölümüne ise çelik bir köprü kurulmuş ve yönetim ve executive toplanti odaları, bu köprüye eklemlenen mekanlarla çözülmüştür. Mekan içerisindeki betonarme kanallar oldukları gibi birakılıp sadece cilalanmıştır, katlar arasındaki sirkülasyon için düzenlenen merdivenler beton bloklar olarak tasarlanmistir. Demir, beton, ahşap ve cam malzemelerin biraraya gelişlerindeki detaylara önem verilmiştir. Ofis girisinde mekansal algıyı destekleyen, ahşap bir curve olusturulmuş ve bu curve ileride, alarm hizmetlerinin zemin platformuna dönüştürülmüştü, böylece iki farkli kot arasında bir geçiş ve ilişki kurulması sağlanmıştır…

pfl3 pfl1 pfl4 pfl5 pfl6 pfl8

12.2009