HBF6

HAKKIMIZDA

2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

ADRES

HABİF MİMARLIK İNŞAAT TİCARET A. Ş.
İSTANBUL CADDESİ KARTAL SOKAK BAŞARAN PLAZA KAT.2 DAİRE.2
34077 GÖKTÜRK BELDESİ KEMERBURGAZ / İSTANBUL TÜRKİYE

TELEFON

+90 212 322 20 36

FAX

+90 212 322 20 38

E-MAIL

info@habifmimarlik.com

X-İST SANAT

2008 130m2 İSTANBUL, NİŞANTAŞI 21 FOTOĞRAF
X-ist Sanat Galerisi

X-ist sanat galerisi bütün yıl boyunca genç ressamların çalışmalarını sergiliyor. Galeri, Nişantaşı’nın en önemli moda bölgelerinden biri olan Abdi İpekçi’de bir apartmanın bodrum katında yer alıyor. Önceden beş oda ve bir oturma odası olan ve ev olarak kullanılan bir daire iken, bizler sanat galerisine dönüşütürceğimiz için, açık bir alan içinde ana sergi mekanını oluşturmak ve çalışmaların ön plana çıkmasını sağlamak için beyaz rengi kullanmayı hedefledik.

Bu sebeple, büyük bir ana sergi alanı ve mekanın sonunda kapalı bir ofis alanı oluşturduk. Beyaz tuğlalar ve tekstür boyalarla mekanımızı tamamladık. Beton üzerine şeffaf epoxy, resimlerle kontrast oluşturup soğuk bir hava yaratmak seçildi. Her ne kadar galeri bodrum katında olsada , ana sergi mekanının önünde bulunan küçük avlu, hem gün ışığını içeri almaya , hemde üst kotta yürüyen insanların dikkatini çekmeye yardımcı oluyor.

x-ist-052 x-ist-062 x-ist-162 x-ist-102 x-ist-092 x-ist-182 x-ist-172 x-ist-142 x-ist-112 x-ist-122

01.2008