HBF6

HAKKIMIZDA

2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

ADRES

HABİF MİMARLIK İNŞAAT TİCARET A. Ş.
İSTANBUL CADDESİ KARTAL SOKAK BAŞARAN PLAZA KAT.2 DAİRE.2
34077 GÖKTÜRK BELDESİ KEMERBURGAZ / İSTANBUL TÜRKİYE

TELEFON

+90 212 322 20 36

FAX

+90 212 322 20 38

E-MAIL

info@habifmimarlik.com

HEDEF FİLO

2014 3000m2 Kağıthane, İstanbul 14 FOTOĞRAF
Hedef Filo Genel Merkezi

Hedef filo projesine başlarken bizleri en çok düşündüren konu, ofisin birbirinden tamamı ile bağımsız, içeriden herhangi bir bağlantısı olmayan, 2 farklı kata yerleşecek olmasıydı.

Bu aşamada, departmanlar arasında fonksiyonel bir ilişki ve işleyiş yapısı kurmak – projenin büyüklüğü de göz önüne alınırsa – ekstra özenli ve kullanıcıyla koordineli bir çalışma gerektirdi. L formlu, bina çekirdeğini kenarda bırakan kat planları da bizleri en çok zorlayan unsur oldu. Fakat sonuçta, müşteriyi de tatmin eden ve oldukça doğru işleyen bir layout ortaya çıkarttığımızı düşünüyoruz.

Tasarım olarak, ince uzun L formlu yapının karakteristiğini öne çıkaran ve güçlendiren, lineerliği vurgulayan horizontal çizgiler, derin perspektifler yaratarak görsel etkiyi güçlendirmeye çalıştık. Bunu özenli işçilik gerektiren ahşap kabuklar, metal seperasyonlar, zemin ve tavan örtüleriyle sağladık.

Her projede tasarımcı ve uygulayıcı olarak; yeni bir çok deneyim yaşamakla beraber, projenin kendi iç dinamiklerinin getirdiği sorunlar ile de karşılaşıyoruz. Bu projede projenin kalbi olan ahşap kabukların uygulama detay çözümünde aradığımız mükemmeliyet, zaman sınırını ilk defa bir projede 1 haftalık bir süre aşmamıza neden oldu.

Ancak sonuçta doğru bir şekilde işleyen, bununla birlikte görsel etkisi de güçlü olan, mimari unsurları, iç mimari diliyle vermeye çalışan bir ofis projesi ortaya koyduğumuzu söyleyebiliriz.

7 8 9 10 11 12 13

09.2014