HBF6

HAKKIMIZDA

2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

ADRES

HABİF MİMARLIK İNŞAAT TİCARET A. Ş.
İSTANBUL CADDESİ KARTAL SOKAK BAŞARAN PLAZA KAT.2 DAİRE.2
34077 GÖKTÜRK BELDESİ KEMERBURGAZ / İSTANBUL TÜRKİYE

TELEFON

+90 212 322 20 36

FAX

+90 212 322 20 38

E-MAIL

info@habifmimarlik.com

ARZUM OFİS

2010 1750m2 İSTANBUL, KEMERBURGAZ 24 FOTOĞRAF
Arzum Genel Müdürlük Ofisi

Bu projeye başlarken, öncelikle, fonksiyon ve departman tanımlamaları yapıldı. Yerleşim planı içerisinde öncelikle istenilen,  ARZUM ‘un, tüm ürünlerinin sergilenebildigi bir showroomdu. Bu mekan, aynı zamanda içerisinde,  ARZUM’un, ilk kurulduğu günden bugüne, çıkardığı önemli ürünlerin de içinde yeraldığı bir mekan olmalıydı. Aslında tanımlanan bir anlamda ARZUM müzesi idi, dolayısı ile, biz bu mekanı, ofis mekanının cok da içine sokmadan, giriş bölümünde çözmeyi uygun gördük.

Bu mekan içerisinde, yarattığımız sergileme ünitesine dinozor adını verdik, ahşap bir omurga ve yandan çıkan küçük boşluklar yarattık, o boşlukları her bir ürünün büyüklüklerine göre tek tek tanımladık, boyutlandırdık. Ofisin genel dekorasyonunu tamamladıktan sonra, dinozoru mekanın girişine inşa ettik, ürünleri yerleştirdik. Böylece ARZUM EV ALETLERİ OFİS projesi tamamlanmış oldu. Mekan içerisinde  ARZUM kurumsal renklerini atayarak, üzerlerine  ARZUM ile ilgili önemli tarihleri yazarak, ofisin genel mekanlan ile birleşmesini, ve çalışanların da, her gün, mensubu oldukları kurumun farkında olmalarını sağlamaya çalıştık.

Bazı departmanları, zeminde farklı katlar oluşturarak birbirinden ayırdık, böylece açık afiş prensibine sadık kalarak, algıda farklılıklar yaratmış olduk. Toplantı odaları, mekansal çözümün çok önemli bir öğesi idi, hem departmanlar içinde kuçük mekanlar, hem girişte buyük toplantı odaları, hem genel ofis mekanı içerisinde olan, ama daha izole toplantı odaları oluşturuldu.

arzum-122 arzum-112 arzum-102 arzum-092 arzum-072 arzum-062 arzum-052 arzum-042 ARZUM_01 arzum-032 arzum-022 arzum-222

01.2010