HBF6

HAKKIMIZDA

2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

ADRES

HABİF MİMARLIK İNŞAAT TİCARET A. Ş.
İSTANBUL CADDESİ KARTAL SOKAK BAŞARAN PLAZA KAT.2 DAİRE.2
34077 GÖKTÜRK BELDESİ KEMERBURGAZ / İSTANBUL TÜRKİYE

TELEFON

+90 212 322 20 36

FAX

+90 212 322 20 38

E-MAIL

info@habifmimarlik.com

AZTEK TEKNOLOJİ

2015 1000m2 Etiler, İstanbul 10 FOTOĞRAF
Aztek Teknoloji Genel Merkezi - DE.X Mimarlık ile Birlikte

 

Etiler’de 50’li yılların başında başlayan konut girişimlerinin bugüne kadar olan süreci içinde, Aztek Teknoloji Ofis Binası Nispetiye’nin bugünkü modernleşmesine farklı bir bakış açısı getirmek üzere tasarlanmıştır. Bölgede yaygınlaşan binaların konut dışı olarak yenilenmesi, binanın bulunduğu mevkiinin mevcut dokusunun ve siluetinin sürdürülmesi olarak esas alınmıştır.

Etiler ve Ahular Sokağı birleşiminde bulunan Aztek Teknoloji Ofis Binası, sokak ile girift bir ilişki gözetilerek tasarlanıp sokağın zengin ve hareketli kurgusuna eşlik etmiştir. Binanın topografya ve parsel ile olan ilişkisi zemin kat girişinde sokak-bina bağlantısını güçlü tutarken bodrum katta kendi içine dönük, yarı mahrem ve otopark gibi binanın ihtiyacını karşılayan açık alanlara dönüşmesine imkân tanımıştır.

Bina kütlesinin tasarımında esas alınan dinamik etki, cephede de tasarım girdisi olarak kullanılmıştır. İki sokağın kesişiminde konumlanan binada, kuzeybatı-güneydoğu yönünde şeffaflaşan cephenin, dikey ve yatay doğrultuda hareketlenen prekast, korten ve kompozit panellerle kompozisyonu sağlanmıştır. Bölgenin yeşil dokusu korunarak yeni peyzaj alanlarının da eklenmesiyle sürdürülmüştür.

 

IMG_6225 copy.psd_ IMG_6377.psd_ IMG_6370.psd_ IMG_6383.psd_ IMG_6398.psd_

2015