HBF6

HAKKIMIZDA

2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

ADRES

HABİF MİMARLIK İNŞAAT TİCARET A. Ş.
İSTANBUL CADDESİ KARTAL SOKAK BAŞARAN PLAZA KAT.2 DAİRE.2
34077 GÖKTÜRK BELDESİ KEMERBURGAZ / İSTANBUL TÜRKİYE

TELEFON

+90 212 322 20 36

FAX

+90 212 322 20 38

E-MAIL

info@habifmimarlik.com

MARKAFONİ

2015 3500m2 Maslak, İstanbul 31 FOTOĞRAF
Markafoni Genel Merkez Ofisi

Genellikle ofis iç mekan tasarımlarının genel mantığı, giriş ve rekreasyon alanlarında kurumsal kimliğin tasarım öğeleriyle ağırlıklı bir şekilde ortaya konulması üzerinedir. Yine aynı yaklaşım çerçevesinde, daha yalın fakat birbirine benzeyen çalışma mekanları ile karşılaşırız. Bizim Markafoni.com’un genel merkezini tasarlarken kaçınmaya çalıştığımız da işte tam olarak bu yaklaşım oldu.

“Ribbon” adını verdiğimiz, Markafoni kurumsal renklerindeki şeritleri tüm ofis alanı içerisinde dolaştırdık. Ağırlıklı olarak tavandan ilerleyen bu kurdeleler ile oynamaya başladık: kimi zaman düğümleyip açtık; yer yer alçaltıp yükselttik; bazen de genişlettik ve daralttık. Sonuçta ihtiyaç duyulan eleman ve mekanları oluşturabilen, dinamik ve değişken, heykelsi fakat işlevsel bir yapı elde ettik.

Bu yapı; ofisin ihtiyacına göre gerekli olan mekanı ve elemanları bazen kendisi oluşturdu, bazen de bu mekanlar ve elemanlar “Ribbon” üzerine takıldılar: “Ribbon” ofis ihtiyaç duyduğunda açık bir toplantı alanına dönüştü, oturma birimi oldu, sahne haline geldi. Yer yer bölücü elemanlar takıldı “Ribbon”un üzerine, yer yer hızlı toplantı birimleri…

Çözüm ortaklarımız ile birlikte, “Ribbon”un her noktasını ele alarak, ince ince işleyerek projelendirdik. Ofisin geri kalanını ise ana tasarım öğemize bir fon olarak ele aldık, fakat kendine ait karakteri ve detayları olan mekanlar oluşturabilmeyi amaçladık.

Sonuçta;  müşterimizin kurumsal kimliğinin tüm ofis boyunca okunabildiği, sıradışı, dinamik ve eğlenceli bir ofis elde ettiğimizi düşünüyoruz.

18 20 21 22 23 25 26 27 29 30 32 34 35 36 37

2015