HBF6

HAKKIMIZDA

2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

ADRES

HABİF MİMARLIK İNŞAAT TİCARET A. Ş.
İSTANBUL CADDESİ KARTAL SOKAK BAŞARAN PLAZA KAT.2 DAİRE.2
34077 GÖKTÜRK BELDESİ KEMERBURGAZ / İSTANBUL TÜRKİYE

TELEFON

+90 212 322 20 36

FAX

+90 212 322 20 38

E-MAIL

info@habifmimarlik.com

MARKAFONİ ZORLU

2015 450m2 Zincirlikuyu, İstanbul 14 FOTOĞRAF
Markafoni.com Zorlu Center Mağazası, Tasarım: Habif Mimarlık / Portland Design, Uygulama: Habif Mimarlık

İnternet alışverişinden sonra, mağazacılık sektöründe yer alacak olan Markafoni.com’un ilk mağazası Zorlu Center’da yer alıyor.

İngiliz Portland Design firmasının oluşturduğu, alışılagelmiş mağaza tasarımından farklı olarak, daha renkli, daha rahat, sıcak, interaktif ve teknolojik bir mağaza konseptini, doğru detaylar ile aslına sadık bir şekilde uygulamaya özen gösterirken, konsept aşamasını takiben yapılan değişiklikleri kendi çizgimiz ile, genel mağaza konseptine uygun bir şekilde gerçekleştirdik.

Konsepte bulunan dijital ekran elemanlarının hepsini mağaza içerisinde gerçekleştirmek mümkün olmadı. Bu noktada, mağaza giriş alanında genel konsepte uygun, Markafoni kurumsal kimliğini ifade edecek bir eleman ihtiyacı doğdu.

Bizler sarmaşık benzeri bir yapı oluşturarak bu ihtiyacı giderme yoluna gittik. Bu yapının duvardan tavana dönen ekranların yerini sadece fiziksel olarak değil, görsel ve kurumsal etki olarak da alabilecek karaktede olmasını hedefledik. Markafoni kurumsal renklerine boyalı çelik profillerden oluşturduğumuz sarmaşık benzeri yapının, heykelsi etkisi ile bu görevi gerçekleştirebildiğini düşünüyoruz. Aynı zamanda farklı sezonlarda yapılacak olan kampanya ve benzeri duyuruların, bu dalların yaprakları olarak asılabiliyor olması da, yerini aldığı ekranların sağlayacağı duyuru işlevini gerçekleştirmesini sağlıyor.

Mağaza’nın bir başka özelliği Microsoft, Xbox, L’oreal, Doğadan, TEB gibi çok farklı sektörlerden proje ortaklarının mağaza içerisinde yer alması oldu. Bu da mağazanın sadece bir satış alanı değil, bir deneyim alanı olma durumunu güçlendirerek, mağazayı benzerlerinden farklı kılıyor.

2 6 10 8 9 13 14

2015