HBF6

HAKKIMIZDA

2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

ADRES

HABİF MİMARLIK İNŞAAT TİCARET A. Ş.
İSTANBUL CADDESİ KARTAL SOKAK BAŞARAN PLAZA KAT.2 DAİRE.2
34077 GÖKTÜRK BELDESİ KEMERBURGAZ / İSTANBUL TÜRKİYE

TELEFON

+90 212 322 20 36

FAX

+90 212 322 20 38

E-MAIL

info@habifmimarlik.com

AKASYA KÜLTÜR SANAT

2016 1200m2 Acıbadem,İstanbul 6 FOTOĞRAF
Akasya Acıbadem Alış Veriş Merkezi Kültür Sanat Merkezi

Akasya Acıbadem Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin içinde ziyaretçilerini kültür ve sanat ile bir araya getirmeyi amaçlayan fikir ile yola çıkılan proje, giderek içerik ve işlevleri ile evrilen, kendi kendini dönüştüren bir konu haline gelmiştir.

Bina kütlesi tasarlanırken bu evrilmeye cevap veren, bağlamına sıkıca tutunan ama aynı zamanda farklılaşan, dikkat çeken, dinamiklerini kütlesine doğrudan yansıtan bir çözüm getirilmeye çalışıldı.

Cephe ele alınırken kütleye bir sanat eseri gibi yaklaşıldı. Parametrik tasarım fikirleri ile üçüncü boyuta dokunan, matematiksel olarak bir tabana oturan, malzeme ve üretiminde bizi farklı çözümlere yönelten, dinamik bir cephe kurgusu oluşturuldu. Bu hareketli etkiyi güçlendirmek adına standart alüminyum cephe panelleri yerine farklı açılarda ve ışıklarda farklı renk tonları ile algılanabilen yenilikçi bir malzeme tercih edildi.

İç mekanın tasarımı tamamen çeşitli kültür ve sanat etkinliklerinin yapılmasına olanak sağlayan total mekânlar olarak çözümlendi. Binanın içinde bulunduğu kontekst içinde aykırı bir duruş ile, kendini göstermesi ve bir odak noktası olarak fark edilmesi amaçlandı.

IMG_7891 20160901_143216 IMG_7749

06.2016