HBF6

HAKKIMIZDA

2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

ADRES

HABİF MİMARLIK İNŞAAT TİCARET A. Ş.
İSTANBUL CADDESİ KARTAL SOKAK BAŞARAN PLAZA KAT.2 DAİRE.2
34077 GÖKTÜRK BELDESİ KEMERBURGAZ / İSTANBUL TÜRKİYE

TELEFON

+90 212 322 20 36

FAX

+90 212 322 20 38

E-MAIL

info@habifmimarlik.com

GF HAKAN PLASTİK

2016 1500m2 İstanbul, Kağıthane 9 FOTOĞRAF
Hakan Plastik - Georg Fischer Showroom ve Genel Merkezi

Hakan Plastik – Georg Fischer projesi için hem showroom hem  atölye, hem de ofis mekanlarını barındıran, şirketin çok amaçlı Istanbul üssü diyebiliriz. Bu üç farklı ihtiyaç programını bir arada sunan merkez, 2 farklı giriş noktasına sahip. Layout, showroomu ziyaret edenler ve atölye çalışmalarını gerçekleştirecek olan ekiplerin ana girişi, ofis çalışanları ise arka giriş olarak da tabir edebileceğimiz, ikincil girişi kullanmaları üzere şekillendirildi.

Ana girişte ziyaretçileri karşılayan uzun resepsiyonun arkasında, şirketin kurumsal kimliğinin bir parçası olan, tüm ekipmanı İsviçre’den gelen, firma yetkililerin değişiyle “Sparkling Wall” u yerleştirdik. Böylece arkasında kalan showroom alanıyla lobi/resepsiyon bölümü arasında, farklı fonksiyonları birbirinden ayıran, kısmi bir seperasyon oluşturduk. Showroom alanının bir yanında teknik ve pratik uygulamaların gerçekleştirildiği atölyeyi, diğer yanında ise showroom ziyaretleri öncesinde ya da sonrasında kullanılacak olan seminer odasını yerleştirdik. Seminer odası kayar toplanır bölücü duvar panelleri sayesinde, farklı ihtiyaçlara cevap verecek büyüklüklerde kullanılır şekilde tasarlandı.

Showroom alanına içeriden bağlantısı olan ofis bölümü ise, yönetici, müdür ve farklı büyüklükteki toplantı odaları ve açık ofis alanlarından oluşmaktadır. Bina çekirdeğinden yönlenilen ayrı bir girişi, ve özel lobi alanı olan bu operasyonel bölüm, ofis çalışanlarının dinlenmek istediklerinde vakit geçirebilecekleri bir lounge alanıyla zenginleştirilmiştir.

hkp33_1014B hkp34_0954b hkp38_0996b hkp60_1094b

2016