HBF6

HAKKIMIZDA

2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

ADRES

HABİF MİMARLIK İNŞAAT TİCARET A. Ş.
İSTANBUL CADDESİ KARTAL SOKAK BAŞARAN PLAZA KAT.2 DAİRE.2
34077 GÖKTÜRK BELDESİ KEMERBURGAZ / İSTANBUL TÜRKİYE

TELEFON

+90 212 322 20 36

FAX

+90 212 322 20 38

E-MAIL

info@habifmimarlik.com

MAGMAWELD

2016 1500m2 Organize Sanayi Bölgesi, Manisa 4 FOTOĞRAF
Magmaweld Araştırma ve Geliştirme Merkezi

Magmaweld firmasının Manisa üretim tesisi içinde yer alan Araştırma Geliştirme merkezi projesi, açık ofis alanı, yönetici odaları, toplantı odaları, bekleme/dinlenme alanlarından oluşan operasyonel çalışma alanı dışında,  tüm araştırma geliştirme faaliyetlerinin sürdürüldüğü laboratuarlar ve test odalarından oluşmaktadır.

Dar ve uzun bir plana sahip mekanda, gün ışığından maksimum yararlanabilmek için, dış cepheye bakan bölüme açık ofis alanını yerleştirerek, doğal ışığın ofisin tamamına erişmesini sağladık.

Fabrika yerleşkesi içinde yer alan Ar-Ge ofisinde, genel konsepti sürdürerek endüstriyel bir tasarım dili kullandık. Ham halleriyle, işlenmeden kullanılan malzemeler, sanayi  ürünleri ve kaplamalar bu etkiyi vermemizde bizlere yardımcı oldu.

Ofisteki her kapalı mekanı, hangar içerisinde yer alan ayrı bir hacim olarak ele aldık. Bu hacimleri farklı renklerde trapez saclarla kaplayarak, ayrı birer renk ile kodladık. Konteyner görüntüsü veren bu strüktürler, değişik amaçlarla kullanılan laboratuarları, toplantı ve seminer odalarını oluşturdu. Yönetim bölümü ise farklı bir şekilde ele alınarak, ham su kontrası ile, geometrik bir yerleşimle kaplandı.

Ofisin geneline yayılan, bekleme ve dinlenme noktaları ise çalışanların yoğun iş temposu içerisinde yeme / içme faaliyetlerini de gerçekleştirebileceği alanlar olarak tasarlandı.

2 4

07.2016