HBF6

HAKKIMIZDA

2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

ADRES

HABİF MİMARLIK İNŞAAT TİCARET A. Ş.
İSTANBUL CADDESİ KARTAL SOKAK BAŞARAN PLAZA KAT.2 DAİRE.2
34077 GÖKTÜRK BELDESİ KEMERBURGAZ / İSTANBUL TÜRKİYE

TELEFON

+90 212 322 20 36

FAX

+90 212 322 20 38

E-MAIL

info@habifmimarlik.com

METROHM

2017 750m2 Vadistanbul Bulvar, İstanbul 10 FOTOĞRAF
Metrohm Türkiye Ofisi

Metrohm Türkiye, genel merkezi İsviçre Herisau’da yer alan kimyasal analiz enstrümanları sektöründe öncü bir firmadır. İstanbul merkezli yeni ofislerinin tasarımında Habif Mimarlık olarak esas aldığımız, firmanın enternasyonal kurumsal kimliği korunarak bulunduğu şehrin yerel fikirleriyle beslenmesidir.

Vadistanbul Bulvar’ da yer alan yaklaşık 750 m2’lik ofis alanında tasarlanan Metrohm Türkiye yönetim ofisi, ofis bloklarında projelenirme ve uygulaması yapılan ilk ofis katı olma niteliği taşımaktadır. Yerleşim olarak ofis yönetim alanları, açık ofis çalışma alanları, toplantı ve seminer alanları, laboratuvar, teknik servis, kalibrasyon odası ve teknik alanlar olarak bölümlendirilmiştir. Binanın çekirdek alanını çevreleyen sirkülasyon alanları planlanmış olup mekanlar cepheye komşu, gün ışığından yararlanacak şekilde konumlandırılmıştır. Sirkülasyon alanı ve mekânlar arasında çift cam modüler bölme sistemi mekânlar arası şeffaflığı korurken birbirleri ile ilişkili mekânları bölümlendirmiştir. Firmanın mekân akustiği ile ilgili hassasiyeti mimari sistemlerin seçiminde etkin rol oynamıştır.

Metrohm’un kurumsal kimliğinin yeniden kurgulanıp yorumlanmasında sirkülasyon alanları için tasarlanan görsel imajlar majör rol oynar. Ofis genel sirkülasyon alanlarında kullanılan imajlarda dijital ara yüzde dünya ve İstanbul harita imajları kodlanarak ‘metrohm’ harflerinden oluşan bir tipolojiye dönüştürülmüştür. Böylelikle Metrohm firmasının kurumsal olarak dünyadaki ve İstanbul’daki varlığı ve lokasyonları vurgulanarak mekânsal kurguda yer alması planlanmıştır.

Ofisin genel aydınlatma, renk, ve malzeme seçimleri steril ve plastik bir etki yaratmak üzere firmanın kurumsal renkleri korunarak yapılmıştır. Genel doku ve renklendirme Metrohm’un uluslararası kurumsal renkleri olan beyaz ve gri ağırlıklı kullanılarak planlanmıştır.

mtr34_1368b_ed mtr44_1208b mtr60_1263b mtr56_1453b_ed mtr50_1280b

2017