Hakan Plastik

Hakan Plastik
2016
1500 m2
Kağıthane/Istanbul
Fotoğraf: Gürkan Akay

Hakan Plastik – Georg Fischer projesi için hem showroom hem  atölye, hem de ofis mekanlarını barındıran, şirketin çok amaçlı Istanbul üssü diyebiliriz. Bu üç farklı ihtiyaç programını bir arada sunan merkez, 2 farklı giriş noktasına sahip. Layout, showroomu ziyaret edenler ve atölye çalışmalarını gerçekleştirecek olan ekiplerin ana girişi, ofis çalışanları ise arka giriş olarak da tabir edebileceğimiz, ikincil girişi kullanmaları üzere şekillendirildi.
Ana girişte ziyaretçileri karşılayan uzun resepsiyonun arkasında, şirketin kurumsal kimliğinin bir parçası olan, tüm ekipmanı İsviçre’den gelen, firma yetkililerin değişiyle “Sparkling Wall” u yerleştirdik. Böylece arkasında kalan showroom alanıyla lobi/resepsiyon bölümü arasında, farklı fonksiyonları birbirinden ayıran, kısmi bir seperasyon oluşturduk. Showroom alanının bir yanında teknik ve pratik uygulamaların gerçekleştirildiği atölyeyi, diğer yanında ise showroom ziyaretleri öncesinde ya da sonrasında kullanılacak olan seminer odasını yerleştirdik. Seminer odası kayar toplanır bölücü duvar panelleri sayesinde, farklı ihtiyaçlara cevap verecek büyüklüklerde kullanılır şekilde tasarlandı.
Showroom alanına içeriden bağlantısı olan ofis bölümü ise, yönetici, müdür ve farklı büyüklükteki toplantı odaları ve açık ofis alanlarından oluşmaktadır. Bina çekirdeğinden yönlenilen ayrı bir girişi, ve özel lobi alanı olan bu operasyonel bölüm, ofis çalışanlarının dinlenmek istediklerinde vakit geçirebilecekleri bir lounge alanıyla zenginleştirilmiştir.

Projeyi Paylaş