Oyak Şirketler Grubu bünyesinde bulunan Indisol Teknolojik Danışmanlık Şirketi için tasarlanan ofis, firma ihtiyaçları ve bizlerin önerilerini birleştiren, uyumlu bir çalışma süreci sonunda ortaya çıktı.Yeni kurulan bu firmanın genç ve modern kimliğini, çalışma mekanlarına yansıtmak öncelikli amacımız oldu.

Toplam iki kata yayılan Indisol Ofisi, yalın tasarım dili, binanın yapısal karakterini takip eden plan yerleşimleri ve kontrast renklerin uyumlu birlikteliği ile öne çıkmaktadır. Eliptik bir yerleşim planlına sahip olan bu proje, kesintisiz devam eden sirkülasyon aksları ile standart ofislerdeki mekânsal hiyerarşiyi barındırmayan bir yapıya sahiptir. Katı sınırlarla ayrılmayan, adeta bir “co-working space” gibi tasarlanan mekân kurgusu nedeniyle, ofis çalışanlarının kendilerine ait masaları ya da odaları bulunmamaktadır. Çok amaçlı amfi, farklı büyüklüklerdeki grup çalışma masaları, açık ya da kapalı toplantı mekanları, kafeterya konforundaki çalışma üniteleri gibi birbirinden farklı iç mimari elemanlarla, mekân içerisinde alternatif çalışma platformları yaratılmıştır.

Malzeme seçimlerinde doğal ahşap ve endüstriyel metal panellerin ağırlığı hissedilirken, kumaş kaplamalar ve farklı dokulardaki halı yüzeylerle sıcak, konforlu mekanlar yaratılmıştır. Projenin karakterini belirleyen en önemli unsurlardan biri, seçilen renk paleti olmuştur. Renklerin halıdan duvar kaplamasına, hareketli mobilyadan sabit ünitelere kadar” monocolor” kullanımı, her mekâna ayrı bir fonksiyon tanımlanmış, kurumsal kimliğin bir parçası haline gelmiştir.

Tasarım: Habif Mimarlık

Uygulama: Sistema

Fotoğraflar: İbrahim Ozbunar

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart