2005 yılında yolculuğumuza ilk başladığımızdan beri Habif Mimarlık olarak; mimari/ iç mimari proje, tasarım ve uygulama alanlarında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
En nitelikli sonuca ulaşmak üzere birlikte tutku ve azimle çalışan, dinamik bir takımız. Bir takımın parçası olma duygusu ile sorumluluğu birlikte paylaştığımız çalışma sistemimiz; yeri geldiğinde bireysel olarak da daha cesur ve çözüm odaklı olmamızı sağlamaktadır.
Mimari ofis olarak proje sürecine yaklaşırken, edindiğimiz deneyimleri, güncel bir bakış açısıyla projelerimize yansıtmaktayız. Gelenekçi olmadan geleneksel olanı zamansıza çevirme becerisinin günümüz mimari ve tasarım anlayışındaki başarıyı oluşturduğuna inanıyoruz. Habif Mimarlık olarak bu amaçla yarattığımız mekanları; işlevselliği, esnekliği ve yüksek tasarım değeri ile zamansız olmaya aday yapıyoruz.
Yeni malzeme teknolojilerini takip edip uygularken, doğru detay çözümlerini oluşturabilmek, bilinen çözümleri dönüştürebilmek, tasarımı başarılı bir ürün haline getirebilmek için önemlidir. Bu çerçevede; Habif Mimarlık olarak, sahip olduğumuz vizyon ve bilgi birikimini bir araya getirip, hem tasarım hem de uygulamada doğru çözüme ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Pronet’in ruhunu ve karakterini mükemmel yansıtan, son derece prestijli, ferah ve zevkle çalışılan bir ofisimiz oldu.

Markafoni merkez ofisini iş dünyasının parmakla gösterilen ofislerinden biri olarak inşaa ettikleri ve ekibimize böylesi keyifli bir çalışma ortamı yarattıkları için kendilerine teşekkürü borç bilirim.

Habif Mimarlık, ofisimize gelenler üzerinde markamızın ilk algısını daha güçlü kıldı.

Bizlerden minimal bir vakit alarak sorunsuz bir şekilde mükemmel bir iş çıkarttılar. İş bittikten sonra bundan sonraki her işimizde beraber çalışmak isteriz diyebileceğimiz tek firma.

Habif Mimarlık ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ofisimiz uluslararası tüm Georg Fischer ofis restorasyonlarında örnek model olarak kullanılmaktadır. Bize bu güzel ofisi kazandıran ve dünya çapında bir yere oturmamızı sağlayan Habif Mimarlık’a teşekkür ederiz.

Kurum kültürümüzü ve operasyonel gerekliliklerimizi iyi analiz edip, düşüncelerimizi, kendi kreatif fikirleri ve özgün tasarımlarıyla harmanlayarak çok güzel bir ofis ortaya çıkardılar.

Ekip

HAKAN HABİF

hakan@habifmimarlik.com
1972 İzmir doğumlu. Ortaokul ve lise eğitimini Bornova Anadolu Lisesi’nde aldı . Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık fakültesi’nde tamamlayan Habif, 1997 de Net mimarlık’ı kurdu, 8 sene boyunca Net mimarlık ekibi i̇le başarılı birçok mimari ve iç mimari proje yaptı. Modern mimarlığın getirdiği tasarım anlayışını benimseyip, projelerinde fonksiyonların ve kullanıcı gereksinimlerinin en uygun şekilde çözülüp, daha sonra estetik değerlerle desteklenmesi gerektiği görüşündedir. Bu değerleri projelerine katarken, sahip olduğu vizyon, bilgi birikimi ve deneyimleri ile hareket etmekte ve ele aldığı problemleri̇ çok yönlü değerlendirmektedir.

ERHAN KILIÇ

erhan@habifmimarlik.com
1981 İstanbul doğumlu. 2000-2004 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi mimarlık bölümünde lisans eğitimi aldı. Ardından 1 yıl Net mimarlıkta çalıştı. 2005-2006 yılları arasında Milano Domus Academy’de İnterior and Living Design master programını tamamladı ve University of Wales’ten denklik diploması aldı. 2010 yılına kadar Milano’da, Piuarch ve Conteoggioni gibi uluslararası projelere imza atan ofi̇slerde mimar/iç mimar olarak çalıştı. Ekim 2010’dan beri Habif Mi̇marlık bünyesinde mimari proje tasarımı ve uygulamaları çalışmalarına devam etmektedir.

ÇAĞRI KAAN ÇETİN

kaan@habifmimarlik.com
1990 Antalya doğumlu. 2008 yılında Hasan Çolak Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2012 yılında Uludağ Üniversitesi’nde Mimarlık eğitimini tamamladı. Eğitim hayati süresince Bursa ve Antalya’da çeşitli mimarlık ofislerinde çalışmış olup ekim 2012’den beri Habif Mimarlık bünyesinde çalışmaktadır.

SETENAY ERKUL

setenay@habifmimarlik.com
1990 Sakarya doğumlu. 2012 Haliç Üniversitesi mimarlık bölümünden lisans derecesi ile mezun oldu. 2013-2015 yılları arasında NABA (Nuova Accademia di Belle Arti Milano) master of arts interior design programinda yüksek lisans eğitimini tamamladı. Eğitimi süresince İtalya ve Çin‘de ceşitli tasarım etkinlikleri ve workshoplarda aktif olarak yer aldı. Milano ve İstanbul‘da mimari ve iç mimari stüdyolarda farklı ölçekteki projelerde çalıştı. 2016 mayıs ayından beri Habif Mimarlık bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

İLAYDA YAŞAR

ilayda@habifmimarlik.com

1997 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Bahçelievler Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 2019 yılında Özyeğin Üniversitesi Mimarlık bölümünden onur öğrencisi olarak mezun oldu. 2020 Temmuz Ayı’ndan beri Habif Mimarlık bünyesinde mimarlık çalışmalarına devam etmektedir.

ECEM ATATÜRE

ecem@habifmimarlik.com

1997 İstanbul doğumlu. 2020 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İç Mimarlık bölümünde lisans eğitimini yüksek onur derecesi ile tamamlamıştır. Ekim 2018’de Erasmus+ projesi adı altında Almanya’da uluslararası bir atölyede yer almıştır. Lisans eğitimi süresince çeşitli ofislerde staj yapmış ve atölyelere katılmıştır. 2020 Ekim ayından beri Habif Mimarlık bünyesinde çalışmaktadır.

LERZAN FIRINCIOĞLLARI

lerzan@habifmimarlik.com

1995 İstanbul doğumlu. 2020 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İç Mimarlık bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi boyunca çeşitli ofislerde staj yapmış ve atölyelerde yer almıştır. Şubat 2021’den beri Habif Mimarlık bünyesinde çalışmaktadır.

AYTEN GÜNEŞ

ayten@habifmimarlik.com
1986 İstanbul doğumlu. 2004 yılında Beşiktaş M. Ali Büyükhanlı ticaret meslek lisesi’nden mezun olduktan sonra 2005 yılında Anadolu Üniversitesi açık öğretim fakültesi’nde banka ve sigortacılık eğitimini tamamladı. Ocak 2013’ten itibaren Habif Mi̇marlık bünyesinde finans ve idari i̇şler asistanı olarak çalışmaktadır.

Proje Süreci

Toplantı

İhtiyaçlarınızı doğru analiz etmek ve sizleri tanımak bizim için sürecin en önemli basamağıdır. Bir araya geldiğimiz ilk andan itibaren projenizi sizler ile birlikte, sizler için çalışmaya başlarız.

Yerleşim Planı

Öncelikli olarak, doğru kurgulanmış, ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayabilen, makine gibi çalışan bir plan çözümünü oluşturmayı amaçlarız. Böylece uzun vadeli olarak sizleri tatmin edebilecek bir mimari mekanın temelleri atılmış olur.

Renk ve Konsept Sunumu

Yerleşim planını üçüncü boyuta çıkarttığımız, bütçe, ihtiyaç ve ortak zevklerimize göre oluşan tasarımı görselleştirdiğimiz adımdır. Bu aşamada birlikte zevkle oluşturduğumuz hayali gerçeğe taşıyabilmek bizler için çok önemlidir.

Detay

Projenin tüm detayları, elektriğinden mekaniğine, aydınlatmadan mobilyasına… tüm elemanları ile en ince ayrıntısına kadar şekillendirilir ve sizler için çözümlenir. Doğru çözümler ile, optimum konfor koşullarını sağlayacak adımları bu aşamada atarız.

Yapım

Projeyi, alanında uzman ekiplerimiz ile birlikte, iş sağlığı ve güvenliği kuralları çerçevesinde, sorunsuz şekilde, tüm elemanları ile, anahtar teslim olarak gerçeğe taşırız.

Teslim

Söz verdiğimiz şekilde, söz verdiğimiz tarihte alanı sizlere teslim ederiz. Teslim sonrası her türlü ihtiyacınızı ömür boyu takip ederiz. Sizlere ise yeni mekanınızın keyfini sürmek kalır…