2005 yılında yolculuğumuza ilk başladığımızdan beri Habif Mimarlık olarak; mimari/ iç mimari proje, tasarım ve uygulama alanlarında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

En nitelikli sonuca ulaşmak üzere birlikte tutku ve azimle çalışan, dinamik bir takımız. Bir takımın parçası olma duygusu ile sorumluluğu birlikte paylaştığımız çalışma sistemimiz; yeri geldiğinde bireysel olarak da daha cesur ve çözüm odaklı olmamızı sağlamaktadır.

Mimari ofis olarak proje sürecine yaklaşırken, edindiğimiz deneyimleri, güncel bir bakış açısıyla projelerimize yansıtmaktayız. Gelenekçi olmadan geleneksel olanı zamansıza çevirme becerisinin günümüz mimari ve tasarım anlayışındaki başarıyı oluşturduğuna inanıyoruz. Habif Mimarlık olarak bu amaçla yarattığımız mekanları; işlevselliği, esnekliği ve yüksek tasarım değeri ile zamansız olmaya aday yapıyoruz.

Yeni malzeme teknolojilerini takip edip uygularken, doğru detay çözümlerini oluşturabilmek, bilinen çözümleri dönüştürebilmek, tasarımı başarılı bir ürün haline getirebilmek için önemlidir. Bu çerçevede; Habif Mimarlık olarak, sahip olduğumuz vizyon ve bilgi birikimini bir araya getirip, hem tasarım hem de uygulamada doğru çözüme ulaşmayı hedeflemekteyiz.

20

Yıllık Tecrübe

247

Tamamlanmış Proje

20.000

m² Tasarlanmış Alan

Kurum kültürümüzü ve operasyonel gerekliliklerimizi iyi analiz edip, düşüncelerimizi, kendi kreatif fikirleri ve özgün tasarımlarıyla harmanlayarak çok güzel bir ofis ortaya çıkardılar.
Selay Yanço – Metrohm

HAKAN HABİF

ERHAN KILIÇ

ÇAĞRI KAAN ÇETİN

SEREN MEMİŞ

MISRA OZEL

AYSU ZERENOĞLU

DAMLA KARADEMİR

YAREN KAPTAN

MERVE YOLUKER

BERNA SUYABATMAZ

DELYA TAVAŞİ

HAYRUNNİSA MUTLU

MERVE MACİT

IŞINSU AYGÖRDÜ BOZKURT

EZGİ HATİPOĞLU

BERRA DEMİRCAN

Aslıhan Öztürkoğlu

SİNAN AZİZAĞAOĞLU

ARİ ŞAHSUVAROĞLU

NURŞEN ELBASAN

ELA SEDEF

HAKAN HABİF

hakan@habifmimarlik.com

1972 İzmir doğumlu. Ortaokul ve lise eğitimini Bornova Anadolu Lisesi’nde aldı . Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık fakültesi’nde tamamlayan Habif, 1997 de Net mimarlık’ı kurdu, 8 sene boyunca Net mimarlık ekibi i̇le başarılı birçok mimari ve iç mimari proje yaptı. Modern mimarlığın getirdiği tasarım anlayışını benimseyip, projelerinde fonksiyonların ve kullanıcı gereksinimlerinin en uygun şekilde çözülüp, daha sonra estetik değerlerle desteklenmesi gerektiği görüşündedir. Bu değerleri projelerine katarken, sahip olduğu vizyon, bilgi birikimi ve deneyimleri ile hareket etmekte ve ele aldığı problemleri̇ çok yönlü değerlendirmektedir.

ERHAN KILIÇ

erhan@habifmimarlik.com

1981 İstanbul doğumlu. 2000-2004 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi mimarlık bölümünde lisans eğitimi aldı. Ardından 1 yıl Net mimarlıkta çalıştı. 2005-2006 yılları arasında Milano Domus Academy’de İnterior and Living Design master programını tamamladı ve University of Wales’ten denklik diploması aldı. 2010 yılına kadar Milano’da, Piuarch ve Conteoggioni gibi uluslararası projelere imza atan ofi̇slerde mimar/iç mimar olarak çalıştı. Ekim 2010’dan beri Habif Mi̇marlık bünyesinde mimari proje tasarımı ve uygulamaları çalışmalarına devam etmektedir.

ÇAĞRI KAAN ÇETİN

kaan@habifmimarlik.com

1990 Antalya doğumlu. 2012 yılında Uludağ Üniversitesi’nde Mimarlık eğitimini tamamladı. Ekim 2012’den beri Habif Mimarlık bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

SEREN MEMİŞ

seren@habifmimarlik.com

1997 yılında İzmir’de doğdu. 2020 yılında Yaşar Üniversitesi İç mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi süresi ve sonrasında çeşitli mimarlık ofislerinde staj yapmış ve part-time olarak çalışmıştır. 2021 Haziran ayından beri Habif Mimarlık bünyesinde çalışmaktadır.

MISRA OZEL

misra@habifmimarlik.com

1998 yılında İstanbul’da doğdu. Hisar Eğitim Vakfı lisesinden mezun oldu. 2021 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık bölümünden onur öğrencisi olarak mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca çeşitli ofislerde staj ve atölyelerde yer aldı. 2021 Temmuz Ayı’ndan beri Habif Mimarlık bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

AYSU ZERENOĞLU

aysu@habifmimarlik.com

1990 İzmir doğumlu. 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi  iç mimarlık bölümünden mezun oldu. 2014-2015 yılları arasında Milano Domus Academy’de İnterior and Living Design master programını tamamladı . 2017 yılına kadar meslek hayatına mimari aydınlatma tasarımcı olarak devam etti. Milano ve İstanbul’da iç mimari stüdyolarda farkli disiplinlerde ve projelerde çalıştı. 2021 Eylül ayından beri Habif Mimarlık bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir

DAMLA KARADEMİR

damla@habifmimarlik.com

1997 yılında İzmir’de doğdu. 2021 yılında Kadir Has Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca çeşitli ofislerde staj yapmış ve part-time olarak çalışmıştır. 2021 Kasım ayından beri Habif Mimarlık bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

YAREN KAPTAN

yaren@habifmimarlik.com

1999 yılında İstanbul’da doğdu. 2022 yılında Özyeğin Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden onur öğrencisi olarak mezun oldu. Lisans öğrenimi boyunca çeşitli ofislerde staj yaptı ve ulusal yarışmalara katıldı. 2022 Ekim Ayı’ndan beri Habif Mimarlık bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

MERVE YOLUKER

merve@habifmimarlik.com

1997 yılında İstanbul’da doğdu. 2020 yılında Kadir Has Üniversitesi İç mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünü onur derecesi ile tamamladı. Lisans eğitimi sonrasında çeşitli projelerde freelance olarak çalıştı. 2022 yılında Milano Istituto Europeo di Design’da Interior Design master programını tamamladı.  2023 Şubat ayından beri Habif Mimarlık bünyesinde çalışmaktadır.

BERNA SUYABATMAZ

berna@habifmimarlik.com

1998 yılında İstanbul’da doğdu. 2020 yılında Işık Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden ikincilik ve onur derecesi ile mezun oldu. Lisans eğitimi sürecinde ve sonrasında çeşitli ofislerde staj, iş tecrübeleri oldu. Farklı ölçekte projelerde yer aldı. 2023 Şubat ayından beri Habif Mimarlık bünyesinde çalışmaktadır.

 

 

DELYA TAVAŞİ

delya@habifmimarlik.com

1994 yılında İstanbul’da doğdu.2013 yılında Ulus Özel Musevi Lisesi’nden okul 2.si olarak mezun oldu. 2017 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık bölümünden yüksek onur öğrencisi olarak lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi süresi ve sonrasında çeşitli mimarlık ofislerinde staj yapmış ve çalışmıştır.2023 Mart ayından beri de Habif Mimarlık bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

HAYRUNNİSA MUTLU

nisa@habifmimarlik.com

1998 yılında İstanbul’da doğdu. 2022 yılında MEF Üniversitesi Mimarlık bölümünden yüksek onur öğrencisi olarak 2.likle mezun oldu. Lisans eğitimi süresince şantiye ve mimarlık ofislerinde staj yapıp, çeşitli yarışmalardan dereceler kazandı. Mezuniyetinin ardından Paris’te bir mimarlık ofisinde 6 ay süresince hem ofis hem şantiyede görev alarak stajını tamamladı. 2023 Mart ayından beri ise Habif Mimarlık bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

MERVE MACİT

merve.m@habifmimarlik.com

2000 yılında İstanbul’da doğdu. 2022 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi mimarlık bölümünden ve Mimarhane’den mezun oldu. Lisans döneminde 2.5 yıl boyunca Taksim Atatürk Kültür Merkezi’nde ilk olarak kaba ve ince işler biriminde sonrasında ise sahne mekaniği sistemlerinde saha mimarı olarak çalıştı. Bu süreç içerisinde kendini uygulama, malzeme ve sahne mimarisi konusunda geliştirdi. Eş zamanlı olarak “Mahalle, Bellek ve Dönüşüm: Fikirtepe, mahal-LE” ve “Mimarlığın Delikli Perdesi” adlı yayınlarını çıkardı. Çeşitli ölçekte atölyelere ve yarışmalara katıldı. Ekibi ile birlikte ödüller kazandı. 2023 Nisan ayından beri Habif Mimarlık bünyesinde çalışmaktadır.

IŞINSU AYGÖRDÜ BOZKURT

ışınsu@habifmimarlik.com

1997 yılında Ankara’da doğdu. ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulu lisesinden mezun oldu. 2019 yılında Başkent Üniversitesi Mimarlık Bölümünden derece ile mezun oldu. Lisans eğitimi ve sonrasında mimarlık ofislerinde ve şantiye projelerinde yer aldı. 2023 Nisan Ayı’ndan beri Habif Mimarlık bünyesinde çalışmaktadır.

EZGİ HATİPOĞLU

ezgi@habifmimarlik.com

1994 yılında İzmir’de doğdu. 2020 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Lisans öğreniminin bir dönemini, Erasmus değişim programıyla gittiği Polonya Poznan University of Technology’de geçirdi. Öğrenimi boyunca ulusal ve uluslararası yarışmalara katıldı. Mezuniyetinin ardından edindiği asistanlık deneyiminden sonra bir mimarlık ofisinde çalıştı. 2023 Nisan Ayı’ndan beri Habif Mimarlık bünyesinde yer almaktadır.

BERRA DEMİRCAN

berra@habifmimarlik.com

1996 yılında İstanbul’da doğdu. 2021 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi boyunca çeşitli ofislerde staj ve atölyelerde yer aldı. 2023 Mayıs Ayı’ndan beri Habif Mimarlık bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

 

Aslıhan Öztürkoğlu

aslihan@habifmimarlik.com

2000 yılında Bursa’da doğdu. 2023 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İç Mimarlık bölümünden onur öğrencisi olarak mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca çeşitli ofislerde staj yaptı ve part-time çalıştı. Öğrencilik sürecinde uluslar arası tasarım yarışmalarına katıldı ve dereceler elde etti. 2023 yılı eylül ayı itibariyle Habif Mimarlık bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

SİNAN AZİZAĞAOĞLU

sinan@habifmimarlik.com

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Robert Kolej’de, mimarlık lisans eğitimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. Lisans sırasında bir çok yurtiçi ve uluslararası yarışmaya katıldı ve dereceler aldı. Lisans eğitimi ve sonrasında mimarlık ofislerinde ve şantiye projelerinde yer aldı. 2023 Haziran Ayı’ndan beri Habif Mimarlık bünyesinde çalışmaktadır.

ARİ ŞAHSUVAROĞLU

ari@habifmimarlik.com

1996 yılında İstanbul’da doğdu. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümünden mezun olduktan sonra Işık Üniversitesi İç mimarlık (Lisans) ve Endüstriyel tasarım (yan dal) bölümlerinden 2019 yılında onur derecesi ile mezun oldu.

İstanbul ve Dublin’de çeşitli iç mimarlık ve inşaat firmalarında çalıştıktan sonra 2019 yılında Nor Design firmasını kurdu. 4 sene boyunca Nor Design firması ile bir çok uygulama ve tasarım projesini hayata geçirdi ve iç mimari çalışmalarına devam etti. Eylül 2023 ‘den beri Habif Mimarlık bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

NURŞEN ELBASAN

nursen@habifmimarlik.com

ELA SEDEF

ÖDÜLLERİMİZ

Habif Architects
Architecture Masterprize 2023 Firm Shortlist
Istanbul | Turkey
Bodrum Z House
Architecture Masterprize 2023 Interior Design Winner
Bodrum | Turkey
Bahçeköy House
German Design Awards 2020 Gold Winner
İstanbul | Turkey
Bahçeköy House
IDA Design Awards 2018 Silver Winner
İstanbul | Turkey
Bahçeköy House
Middle East Design Awards 2018 Shortlist
İstanbul | Turkey
Skechers Headquarters
Archdaily Building of the Year Nominee 2021
İstanbul | Turkey
E Pool House
Archdaily Building of the Year Nominee 2023
Istanbul | Turkey
E Pool House
Archilovers Best Project 2022
Istanbul | Turkey
Skechers Headquarters
Archilovers Best Project 2018
Istanbul | Turkey

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart