Genç bir mobil oyun geliştiricisi olan Dream Games’in ofis tasarımı için ana amaç; yalın çizgilere sahip ve işlevsel bir ofis alanı oluştururken, ofisin Dream Games’in yaptığı işin renkli ruhunu da yansıtabilmesiydi.

Dream Games Ofisi; ilk tasarım kararlarından itiberen, Dream Games’in de heyecanla aktif ve demokratik şekilde birtakım olarak proje sürecine dahil olduğu, ofis mekanını her yönü ve detayıyla birlikte düşlediğimiz bir çalışmanın ürünü oldu.

Uzun çalışma saatlerinde, takım içi etkileşimi desteklemek için açık toplantı alanları, dev yazı tahtaları, yemekhane alanı ve eğlence mekanlarının düşünüldüğü ofiste, aynı zamanda ofis kullanıcılarının ortak ilgi alanlarını yansıtan figürlerin, oyuncakların ve kitapların, birlikte yaptıkları legoların sergilendiği alanlar oluşturuldu.

Dream Games’in ana oyunu olan Royal Match’e ait figürler ise birer sanat eseri olarak ele alınarak, özel üretim duvar heykelleri ve resim çerçeveleri halinde kendilerine yer buldu.

Sonuç olarak, mobil oyun dünyasının renkli ve eğlenceli yüzünü, arkasındaki yazılımın işlevsel ve mantıksal yönünün ifadesi olan yalın, sade ve işlevsel tasarım çizgilerinin önüne geçmeden ölçülü bir denge ve uyum içinde yansıtabildiğimiz bir ofis alanı yarattığımıza inanıyoruz.

 

Fotoğraflar: İbrahim Özbunar

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart