Habif Mimarlık Ofisi | Habif Mimarlık

Ofis • 275 m² • 2018
Göktürk • İstanbul

Yeni bir ofis mekanı üretmek, ve mevcuttaki yaşantıyı bu yeni mekana aktarmak, defalarca yaşadığımız ve deneyimimiz olan bir süreç. Ancak 13 yıldır severek çalıştığımız ofisimizi taşımamız gerektiğinde, hem tasarımcı hem de müşteri perspektiflerini aynı anda yaşamış olduk.

Her projede uyguladığımız işlev öncelikli yaklaşımı kendi ofisimizde de uyguladık. Ortak, açık, şeffaf ve demokratik çalışma sistemimizi plan düzlemine olduğu gibi yansıttık. Açık ve kapalı toplantı alanlarını artırarak farklı ortak çalışma senaryolarını karşılayacak mekanlar oluşturduk.

Mekanı görsel anlamda ele alırken, proje sürecinde bizi besleyen ve ilham veren ögelere yumuşak ve sıcak bir fon oluşturabilmesini istedik. Mimari kitap ve dergilerin elimizin altında, Hakan Habif’in koleksiyonuna ait heykel ve resimlerin arasında, sevdiğimiz müzikleri dinleyerek, birlikte iletişim halinde keyifle çalışabileceğimiz bir mekan tasarladık.

Ortaya çıkan mekanı, proje ve yapım sürecini bir bütün olarak değerlendirdiğimizde, sonuçta çalışmaktan mutlu olduğumuz bir ofis elde etmiş olmak ile beraber, aynı zamanda kendi müşterimiz olabilmenin perspektifimizi genişlettiğini, yaklaşımlarımızın güçlü yanlarını ilk elden görmemizi sağlarken, çok daha iyi öz eleştiri de yapmamızı sağladığını söyleyebiliriz.

 

Fotoğraflar: Gürkan Akay

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart