Bodrum Z Evi, dört kişilik bir ailenin değişen kullanım ihtiyaçları ve bazı yapısal ihtiyaçlar nedeniyle tümüyle yeniden ele alınan bir tatil evi projesidir. Ege Sahillerinde, peyzajına ve konumuna zarif bir şekilde uyum sağlayan, ışık, konfor ve akış hissinin başrol oynadığı bir yaşam alanı yaratmayı hedefler.

Zemin katta ortak yaşam alanları, üst katta yatak odaları, bodrum katta misafir suitleri ve bahçe ile bütünleşen diğer ortak alanlar bulunmaktadır. Bodrum kat kotundaki bahçede bir sonsuzluk havuzu yer alır. Hemen yanındaki ateş çukuru alanı oturma ve yemek kullanımına sahiptir. Her katta yaşam alanlarıyla doğrudan ilişkili geniş teraslar, onlara açılan geniş kapılar, bahçede yerel taşların yerel işçilikle uygulandığı cepheler ve yerleştirmeler, iç ve dış mekan arasında görsel ve dokunsal bir bağ kurar.

Bodrum Z Evi, doğal taş ve doğal ahşap kullanımının esas olduğu, sanat eserleri ile tamamlanan bir dekorasyon anlayışına sahiptir. Mobilya detayları ve malzemeleri, zarif ama güçlü bir mekan duygusu yaratmak amacındadır. Aydınlatma kurgusu, evin her yerindeki sanat eserlerine ve tasarımlara özel olarak oluşturulmuştur. Doğrudan bağlantılı iç ve dış mekanları, doğal malzeme kullanımı ve yormayan formlarıyla Bodrum Z Evi, rafine bir izlenim uyandıran ama aynı zamanda herkesin mekanda gerçekten yaşayabileceğini ve rahat edebileceğini hissettiği bir yaşam deneyimi sunmaya adaydır.

 

 

Fotoğraflar: Sinan Çırak

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart