SB Bebek Evi, dört kişilik bir aile için kurgulanan, nefes kesici boğaz manzarası ve mimari yapısının getirdiği tonozlu tavanları ile kendine has bir ruhu olan bir apartman dairesi projesidir.

3 katlı bir apartman dairesi olarak , giriş katı, orta kat ve çatı katından oluşmaktadır. Yaklaşık 900 m2’lik bir alana sahip olup, 700 m2 kapalı ve 200 m2 açık (teras) alana yayılmaktadır.

Her kat, bir hikaye anlatan bir tablo gibi tasarlanmıştır. Alt katta, ailenin sıcaklığını ve birlikteliğini vurgulamak, orta katta geniş ve davetkar bir sosyal alan sunmak, çatı katında ise sakin bir ofis atmosferinin yanında, manzaranın keyifle izlenebileceği bir teras alanı yaratmak hedeflenmiştir. Tonozlu tavanlar, mekana karakter katmıştır ve Boğaz manzarası, bir huzur kaynağına dönüşmüştür.

Ev, iç mekanında beyaz ve toprak tonlarının hakim olduğu bir palet ile deniz manzarasıyla bütünleşirken, özel tasarım mobilyalar ve seçkin sanat eserleriyle zenginleştirilmiştir. Ev sahiplerinin pozitif enerjisi ve ortak zevkleri, tasarım sürecindeki ilham kaynaklarımızı belirlemede önemli bir rol oynamıştır.

Evi tek bir cümle ile anlatmak istersek:”İnce detaylarla bezeli bir armoni, kendine has zarif bir ruh” olarak tanımlamanın yerinde olacağını hissediyoruz.

 

Fotoğraflar: İbrahim Ozbunar

Video: Doruk Aksel Anıl

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart