Design Suites Göktürk | Habif Mimarlık

Konut • 3500 m² • 2014
Göktürk • İstanbul

İnsan hayatının en önemli mekanı olan ev projelerinde, çağdaş tasarım ve uygulama süreçleri göz önüne alındığında genelde daha büyük, geniş, çok fonksiyonlu geliştirilmiş projelerin çokluğu gözümüze çarpıyor. Bunda, insanın gelişim sürecinde hep daha büyüğe ve rahata sahip olma eğiliminin olmasının elbette etkisi çoktur.

Bizler bu projede, bu daha büyük ve geniş ev talebinin tam tersi istikamette ilerledik. Gelişen Türkiye ekonomisinde büyük değer kazanan arsalarda, son kullanıcının maksimum konforu minimum mekan ölçülerinde nasıl sağlanır, bu etüdü yaptık. Bu doğrultuda konfor koşullarını sağlayan en asgari ölçülerde tasarım yaparken nasıl bir yol izlenmeli bu konuyu irdeledik.

Değişen toplumun ihtiyaçlarıyla talepleri ve İstanbul gibi metropollerde hızla değer kazanan arsalar, erişilemez düzeylere gelen konut fiyatlarının oluşmasını tetikliyor. Bu proje çok daha farklı bir yaklaşımla, kullanıcının alım gücünü nispeten zorlamadan İstanbul’daki uçsuz bucaksız konut projeleri arasında yeni bir pencere açar oldu.

 

Fotoğraflar: Gürkan Akay

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart